...

Jezerní město shořelo a drak Šmak zemřel zahuben šípem Barda Lučištníka. Zástup elfů z Temného hvozdu, trpaslíků z Železných hor i lidí, kteří přežili dračí řádění míří k Osamělé hoře. V té se opevnila společnost Thorina Pavézy, od které chtějí získat zpět to, co považují za své.

Kolem nich se ale rychle šikují úplně jiné armády. Lstiví skřeti z Mlžných hor i ze Severu a armády zkažených lidí, kteří jsou schopni pro bohatství udělat cokoliv. Pod Horou se brzy rozhodne o osudu severu Středozemě. A vy můžete být u toho.

Bitva pod Horou je dřevěná bitva volně inspirovaná závěrečnou bitvou z knihy Hobit. Bitva, ve které se objeví známé postavy a v jednom dni se mečem, šípy i píkou rozhodne o tom, kdo ovládne okolí Osamělé hory. Snažíme se, aby bitva byla lákavá jak pro zasloužilé veterány, tak i pro ty kteří jedou na první bitvu.

Druhý ročník Bitvy pod Horou se odehraje 31.5.-2.6. 2024. Bitva bude mít program pro mladé bojovníky, který poběží současně s bitvou!

Registrace se otevře v prosinci 2023.

Registrace na hru proběhne v několika vlnách.

Máte zájem být velitel celé armády nebo třeba obsadit nějakou speciální družinu? Super, napište nám na bitvapodhorou@rolling.cz něco o sobě, kolik vás je a jak byste případně danou družinu zpracovali a domluvíme se. Během LISTOPADU budeme hledat hlavní velitele jednotlivých stran. Těm také dáváme možnost se domluvit s generály. Během prvního týdne prosince proběhne uzavřená část přihlašování, při kterém budou mít panovníci a generálové několik dní aby sestavili základy svých družin. V druhé polovině prosince otevřeme přihlašování pro všechny, kde se budete po jednotlivcích hlásit do družin.

Věk

Pokud vám je 18 a více let můžete se bitvy volně zúčastnit. Pokud vám je 15-18 let, můžete se bitvy zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby, která za vás při registraci na místě přebere odpovědnost. Může to být klidně váš oddílový vedoucí nebo zkušenější kamarád. Pokud vám je 5 – 14 let, připravujeme pro vás zvláštní program pro mladší dobrodruhy bokem. Ve zvláštních případech (například je vám 15 měsíc po hře a máte sebou staršího sourozence a už jste oboucháni bitvami) vás i pustíme do hlavní bitvy, napište nám předem mail a domluvíme se. V pátek před hrou poběží od 15:00 registrace, je prima (a samozřejmě nepovinné) být na 21:00 na úvody do děje, které mají jednotlivé strany zvlášť.

Fotografové

Pokud chcete na akci fotit, je třeba se registrovat jako fotograf a zaplatit poplatek za nebojového účastníka. Poplatek vám pak výměnou za fotky rádi vrátíme. Počet fotografů na akci ale chceme držet v rozumných mezích. Od fotografů očekáváme základní nerušivý kostým jaký vám vyhovuje. Pokud je to pro vás problém, prosím, ozvěte se nám na mail, něco vymyslíme. Ostatní účastníci Každý, kdo bude pobývat v tábořišti je povinen se předem registrovat. Tím nám pomůžete s náklady na vybudování a provoz tábora, budeme předem vědět kolik vody a toalet bude potřeba a bude jasné kdo do tábora patří a kdo zde nemá co dělat. Na registraci dostanete i vkusnou pásku na ruku.

Spuštění webu
21.11.23

Spustili jsme novou verzi webu, pokud nepůjdo...